Jest kilka ścieżek prowadzących do zawodu programisty.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie trzeba kończyć studiów informatycznych, aby zostać dobrym programistą. Obecna sytuacja na rynku pracy w IT premiuje osoby z innych branż, które chcą rozpocząć karierę jako developerzy . Pracodawcy doceniają umiejętności „miękkie” osób, które zdobywały doświadczenie zawodowe w innych profesjach.  Zespoły złożone nie tylko z osób z wykształceniem informatycznym  potrafią łatwiej się komunikować i budować relacje w zespole.

 

Czy nadajesz się na programistę? – Nie musisz być dobry z matmy 🙂

Programowanie to zajęcie dla osób zadaniowych z umiejętnością  analizowania i konsekwentnego rozwiązywania postawionych zadań. Nie musisz mieć wykształcenia informatycznego, ani nawet technicznego. Praktyka pokazuje, że świetnymi programistami zostają absolwenci kierunków humanistycznych i innych nie związanych z technologią. Wystarczy, że będziesz konsekwentnie zdobywać wiedzę i budować kolejne doświadczenia.

 

Czy na pewno znajdę pracę po kursie?

Tego z oczywistych względów nie możemy zagwarantować. Nasze doświadczenie jednak wskazuje na to, że niemal wszyscy, którzy zdali końcowy test na kursach typu bootcamp, w ciągu 3 miesięcy znaleźli pracę lub dostali się na staż w firmach IT.  Na kursach typu bootcamp jest blok zajęć poświęcony rekrutacji, który pomoże Ci przygotować się do aplikowania do firm IT.

 

Kursy programowania od podstaw      >>> czytaj dalej